Tři podnapilí řidiči zavinili tři nehody

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV, VYŠKOV – V sobotu sedli za volant tři řidiči pod vlivem alkoholu. Způsobili tím postupně tři dopravní nehody v Modřicích, Dražovicích na Vyškovsku a v Kobylnicích na Brněnsku.

Sobotní odpolední vyjížďka devětačtyřicetiletého motorkáře skončila náhle v Modřicích. Kvůli množství alkoholu v krvi nezvládl řízení skútru a narazil do zaparkovaného vozu. „Navíc ještě motocykl nebyl registrovaný a pojištěný. Naštěstí se motorkář při nehodě vážně nezranil. Po havárii policistům nadýchal více než 3 promile,“ vyjmenoval policejní mluvčí David Chaloupka. Tutéž sobotu jiný mladý řidič na Vyškovsku u Dražovic měl v krvi jen hodnotu jen 0,3 promile, ale výsledkem byla další nehoda. Se svou škodovkou nepřizpůsobil rychlost, vyjel mimo komunikaci do travnatého svahu a narazil do dřevěného altánu s posezením. Dvacetiletému řidiči přitížilo to, že ještě nemá řidičák. Do třetice podnapilých řidičů devětačtyřicetiletý muž při objíždění jiného auta v Kobylnicích na Brněnsku přejel přes chodník, auto převrátil na bok a narazil do rodinného domu. Lehce zraněnému řidiči policisté po nehodě naměřili téměř 2,5 promile.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line