V Humpolci vzniká nový domov pro seniory. Zázemí zde najdou dvě stovky klientů

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Jeden z nejmodernějších domovů pro seniory v České republice se buduje v Humpolci. Zařízení o kapacitě 204 lůžek bude dokončeno ještě letos. Své klienty domov přivítá na přelomu roku.

Výstavba domova, který na své náklady buduje společnost Senecura, započala již v loňském roce. Na přelomu toho letošního se pak do něj přestěhují klienti a zaměstnanci stávajícího Domova pro seniory Humpolec, a to z budov na Máchově i Lužické ulici.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V těchto dnech se zaměstnanci domova a zástupci společnosti Senecura sešli na společné schůzce. „Jde nám o hladký průběh stěhování a bezproblémový adaptační proces všech v novém prostředí. Věřím, že společnými silami vše zvládneme a úroveň péče o seniory zase posuneme o krok dále,“ uvedl radní Kraje Vysočina Jan Tourek.

Podobná setkání se budou pravidelně konat až do konce roku. Zaměstnanci se tak detailně seznámí se standardy služeb, které společnost Senecura poskytuje ve všech svých zařízeních. „Pro klienty i zaměstnance bude stěhování i adaptační proces náročným obdobím. Jsem však přesvědčen, že si brzy zvyknou a uvítají vysoký standart a kvalitu služeb, který bude nový domov umožňovat,“ dodal Jan Tourek.

Nové zařízení bude společnost Senecura provozovat po dobu 25 let. Objekt ale bude patřit kraji, který bude na provoz domova přispívat vyrovnávací platbou.