V Třinci se slaví: Oceláři obhájili titul a trenér ve stejný den oslavil půlkulatiny

Foto: HC Oceláři Třinec

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Hokejový extraligový titul míří do Třince. Hokejisté včera vyhráli, v pořadí pátý, finálový západ s Libercem se skóre 3:0. Tím obhájili mistrovský titul, který klub za dobu své existence získal už potřetí.

Během včerejšího zápasu liberečtí v omezené sestavě neprolomili obranu Třince, jehož brankář Ondřej Kacetl s jistotou chytil 23 soupeřových střel a zajistil skóre 3:0.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na Liberci bylo vidět, že jim chyběli rozdíloví hráči, kteří by týmu pomohli vstřelit gól, a během zápasu poměrně často jen čekali, co s nimi uděláme,“ řekl trenér Třince, Václav Varaďa.

Ocelářům také nahrály do karet přesilovky a střely vedoucí k titulu tak vsítili postupně do brány Jack Rodewald, Michal Kovařčík a Dravecký.

Obhajoba titulu je také krásným dárkem pro třineckého trenéra Václava Varaďu, který právě v den vítězství dovršil životního jubilea 45. let.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a bylo na nás vidět, že jsme byli lepším týmem. Hlavně v první třetině, kdy jsme si od počátku vytvářeli šance. “ řekl po zápase trenér Varaďa, který na závěr ještě poděkoval Ocelářům i Tygrům za dobrou hru a pogratuloval k výsledku v sérii.