V Želatovicích hořel dům, zasahovalo pět jednotek

Ze střechy se valil hustý černý dým

PŘEROVSKO – Štěstí v neštěstí měli majitelé rodinného domu v Želatovicích na Přerovsku. V pondělí večer zde vzplál požár. V objektu se nacházely pneumatiky a propanbutanové lahve, které byly velkým rizikem a zásah hasičů komplikovaly.

Požár rodinného domu byl nahlášen na krajské operační a informační středisko v pondělí po osmé hodině večer. Oznamovatel popsal, že zpod střechy rodinného domu jde černý kouř. Během pár okamžiků nabralo hoření na obrátkách a hasiči nasadili k jeho zvládnutí čtyři útočné proudy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Systematicky jsme prováděli termokamerou průzkum. Hašení komplikovalo množství uskladněných pneumatik a přítomnost propan-butanových lahví, které se hasičům podařilo bezpečně z objektu vynést. Z přístavby jsme také zachránili slepice a králíky,“ popsal zásah mluvčí hasičů Radek Buryánek. Hasiči při akci využili výškovou techniku, díky níž rozebrali střechu a vyhledali i skrytá ohniska hoření.

Na místě zasahovalo celkově pět jednotek, z toho profesionální ze stanice Přerov a SŽ Přerov a jednotky SDH Želatovice, Přerov a Radslavice. Příčinu požáru nyní zjišťuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s policií,“ dodal Buryánek. Událost se obešla bez zranění.

foto: vše HZSOL