VIDEO: Poznáváte muže, který zneužil kradenou platební kartu v Praze 9?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté pátrají po lupiči, který v obchodě odcizil peněženku s hotovostí, doklady a platební kartou. Zajistili kamerové záznamy, na kterých podezřelý vybírá z platební karty peníze. Škoda dvacet tisíc, trest až dva roky. Pokud muže poznáváte, kontaktujte prosím policii.

Policisté z místního oddělení Horní Počernice pátrají po podezřelém, který odcizil peněženku,“ informovala dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Krádež se odehrála začátkem dubna v prodejně v Chodovické ulici v Praze 9. Pachatel peněženku odcizil z příruční tašky poškozenému. Peněženka obsahovala hotovost, doklady a platební kartu.

V souvislosti s tímto případem zajistili policisté kamerové záznamy, na kterých je zachycen muž, který vybírá z odcizené karty hotovost,“ doplnila mluvčí. K této události došlo krátce po krádeži v Náchodské ulici. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohl nacházet, kontaktujte prosím policii na tísňové lince 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi. Poškozenému vznikla škoda přesahující dvacet tisíc korun. Záběry z bezpečnostních kamer naleznete na tomto odkazu.