VIDEO: Třináctileté dívky si povídaly na okraji mostu nad silnicí

Zdroj: MP Brno

BRNO – Nebezpečnou situaci řešili strážníci městské policie v neděli odpoledne. Dvě třináctileté kamarádky na třídě Generála Píky přelezly zábradlí a posadily se na okraj mostu. Jak je tato situace nebezpečná, jim musela vysvětlit až hlídka, která po nahlášení přijela na místo.

Jeden z řidičů upozornil na lince 156 na dvojici dívek, které sedí na okraji mostu nad silnicí, na níž přijížděla auta do Husovického tunelu i řidiči mířící z Křižíkovy ulice směrem na Svitavy a do Královopolského tunelu. Muž měl strach, aby se kamarádky nezřítily dolů, případně aby jim nespadl mobilní telefon na projíždějící auta. „Dívky hlídce řekly, že si sem přišly popovídat, riziko jejich chování si příliš neuvědomovaly. Muži zákona je proto pobídli, aby se opatrně vrátily a při přelézání zábradlí je jistili,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Poté dvojici odvedli stranou, kde jim vysvětlili, jaké nebezpečí mohlo hrozit. Také dotyčné nasměrovali na chodník a nabídli, aby si šly povídat na lavičku, případně do nedaleké Čertovy rokle. Za přestupek dívky vzhledem ke svému věku nebyly zodpovědné, strážníkům stačilo, že přislíbily, že už nebudou hazardovat se svým zdravím.