Výstavba kruháče přinese další chaos v dopravě

foto: Tomáš Navrátil /facebook/

PŘEROV –  Zatímco nová přerovská estakáda čeká na své spuštění do ostrého provozu, uzavírka se přesouvá do těsného sousedství. Dělníci se prakticky ihned pustí do stavby okružní křižovatky, která způsobí na celých pět měsíců změnu v dopravním režimu  Přerova.

„Křižovatka, propojující ulice Velká Dlážka, Polní a Lipnická, se uzavře. Z Lipnické ulice směrem do Předmostí se zprovozní nově vzniklá propojovací větev, kterou budou řídit semafory. Z Velké Dlážky na Lipnickou nebude umožněn průjezd, čili v tomto směru se řidiči do podjezdu nedostanou a budou muset volit objízdnou trasu přes nově spuštěnou estakádu,“ informoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na změny se musejí připravit i chodci, kteří míří z Přerova do Předmostí a naopak. V Lipnické ulici pro ně vznikne provizorní místo, takže už nebudou muset přecházet při cestě do Předmostí na protější chodník, jak byli zvyklí v posledních týdnech, kdy se rondel připravoval. „Dobrou zprávu máme ale po řidiče, kteří museli po dobu stavby estakády opustit svá parkovací místa podél ulice Velká Dlážka. Parkování tu bude znovu obnoveno, což jistě po téměř dvou letech přivítají ti majitelé aut, kteří museli vozy převážet dál od svého bydliště,“ řekl radní Navrátil.

V neposlední řadě budou novým uspořádáním dotčeni i pasažéři městské hromadné dopravy. „Připravit se musejí na to, že obsluha oblasti Velké Dlážky bude v pracovní dny zajištěna linkou 104, která objede zastávky Most Míru, Svépomoc, Velká Dlážka, Bazén – a večerními spoji linky 111, které budou obsluhovat zastávku u bazénu a navíc ještě náhradní zastávku na nové estakádě v Polní ulici,“ upřesnila Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Upozornila na to, že o víkendech bude autobusová doprava zajištěna spoji číslo 114, které mají zaopatřovat zastávky Velká Dlážka a Bazén – a spoji linky 111, které objedou totožné zastávky jak v pracovní dny, tedy u bazénu a v Polní ulici. „Oblast za křižovatkou „u Lidlu“ bude zajištěna po objízdné trase přes novou estakádu spoji 101, 102, 107, 111 a 112, které jako náhradní zastávku na Velké Dlážce budou obsluhovat zastávku Polní – a v Předmostí zastávky podle trasy. Některé linky zajedou navíc k předmostkému hřbitovu,“ uvedla Považanová.