Výstavba vodního biotopu v Centrálním parku je na spadnutí

Foto: město Zlín

ZLÍN – Zahájení výstavby nové dominanty Centrálního parku na Jižních Svazích se rychle blíží. Jedná se o poslední etapu budování zelené odpočinkové oázy na největším zlínském sídlišti. Novinku by si lidé měli naplno vychutnat příští léto.

Hlavním prvkem bude jezírko o rozloze tisíc metrů čtverečních. Návštěvníci se mohou rovněž těšit z vyhlídkové lávky přes průchod terénního valu, nově vysazené zeleně a odpočinout si na atypickém mobiliáři.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jezírko bude napájet dešťová voda ze střech okolních bytových domů. „Srážková voda bude přivedena samostatnou dešťovou kanalizací do akumulační nádrže, jejíž pomocí bude ve vodním biotopu udržována stálá hladina. Srážková voda bude využívána nejen jako zdroj pro vodní biotop, ale v letních měsících bude sloužit pro zálivku stromových výsadeb,“ přiblížil mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Obyvatelé okolních domů se musí obrnit trpělivostí, stavební stroje tu totiž mají pracovat přibližně rok. Výsledek by ale měl stát za to. „Doba výstavby je naplánována na 12 měsíců a tak již v létě roku 2022 budou moci obyvatelé největšího zlínského sídliště trávit volné chvíle v zelené oáze,“ doplnil náměstek primátora pro oblast životního prostředí Bedřich Landsfeld.

Ve výběrovém řízení uspěla zlínská stavební společnost KKS, spol s. r. o. Náklady jsou necelých 23 milionů korun, přičemž část z nich pokryjí evropské dotace.

Schéma vodního biotopu. Foto: město Zlín
Foto: město Zlín