Zdrogovaný muž se na kroměřížské záchytce pokusil uškrtit mladíka prostěradlem

Foto: Kroměřížská nemocnice

KROMĚŘÍŽ – Krajští kriminalisté vyšetřují pokus o vraždu na kroměřížské záchytce. Třiatřicetiletý muž ze Vsetína se tam pokusil prostěradlem usmrtit devatenáctiletého mladíka z Uherskohradišťska. Dnes to uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Koncem minulého týdne v brzkých ranních hodinách převezli záchranáři třiatřicetiletého muže ze Vsetína po akutní intoxikace návykovými látkami. „Personál muže umístil do místnosti, takzvané odluky, kde již byl devatenáctiletý mladík, který spal. Vlivem působení drog a s tím spojených halucinací měl třiatřicetiletý muž pocit, že se jej snaží mladík zabít, proto sroloval prostěradlo, omotal ho spícímu mladíkovi kolem krku a začal ho velkou intenzitou škrtit. Díky včasnému zásahu zdravotního personálu a dalších osob se podařilo útočníka odstrčit a odtáhnout mladíka, který ztrácel vědomí, ven z místnosti,“ vylíčila Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mladík nebyl při útoku nijak vážně zraněn. Utrpěl pouze povrchová zranění.

Krajští kriminalisté třiatřicetiletého muže zadrželi a obvinili ho z vraždy ve stádiu pokusu. Muž poté skončil ve vazbě. „Obviněnému hrozí za pokus vraždy až dvacetiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté na případu nadále pracují,“ uzavřela Javorková.