Dva mladí muži si v autě užívali marihuany, že jsou bez dokladů a co převážejí nijak neřešili

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

TRUTNOV – Hradečtí celníci zastavili ke kontrole, za pomocí zvukového a světelného výstražného zařízení, osobní automobil z Česka. Vůně linoucí se z vozidla, ve kterém cestovali dva muži ve věku 20 a 26 let svědčila o tom, že není vše zcela v pořádku.

Jak nyní informovala mluvčí celníků Jitka Fajstavrová, k události došlo toto pondělí. Oba mladíci neměli u sebe občanský průkaz a šofér auta dokonce ani řidičák. Celníci ztotožnili oba muže ve spolupráci s operačním centrem a policisty. Na obvyklý dotaz, jestli převáží alkohol, cigarety, tabák či narkotika, oba odpověděli negativně.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příslušníci poté začali provádět kontrolu auta, v přihrádce před spolujezdcem našli sušenou rostlinu, která vzhledem připomínala konopí. Provedli tedy test, který ukázal přítomnost THC. Při vážení na digitální váze se ukázala hmotnost i s obalem 24,7 gramu a tak nezbývalo než přivolat trutnovské policisty. Ti si povedenou dvojici převzali k dalšímu řešení.

„Za neoprávněné přechování návykové látky v malém množství pro osobní spotřebu hrozí osobě, která takový přestupek spáchala, pokuta do výše 15 000 korun,“ říká mluvčí.