Hlídání kotěte se změnilo v lov. S odchytem zvědavého mazlíčka museli pomoct strážníci

Foto: MP Zlín

ZLÍN – O úskalích chovu domácích mazlíčků vědí zlínští strážníci své. Majitelé se na ně obrací celkem pravidelně, nejde však vždy jen o zatoulané psy. Dokazuje to ostatně událost z uplynulého pátku.

Krátce před půl osmou večer se na strážníky obrátila třináctiletá slečna, která spolu s kamarádkou hlídala kotě jejich společné známé. Když ho ale dívky vzaly na čerstvý vzduch, kotě se zaběhlo pod jedno ze zaparkovaných aut. Dostat ho ven už nebylo v jejich silách, na místo proto vyrazila hlídka městské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O chvíli později strážníci zjistili, že se chlupatý zvědavec nespokojil jen s prohlídkou podvozku, ale zamířil také do motorového prostoru. „Aby mohla být taková nechtěná exkurze ukončena, bylo nutno vyrozumět provozovatele vozidla. To se podařilo a po otevření kapoty se překvapené kotě ocitlo v rukou strážníka rychleji, než by člověk stačil říct: „Čiči“,“ popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Protože s sebou páteční noční směna obvykle nese události jiného typu, nebyl na dlouhé mazlení čas. „Hlídka předala kocoura šťastným děvčatům a zamířila do města, na které se zvolna snášel soumrak. Tentokrát za dvounohým savcem, který se sice dokáže běžně pohybovat ve vzpřímeném postoji, ale tentokrát se válel na zemi jako zvíře,“ podotknul Pavel Janík.

Foto: MP Zlín