Hranický narkoman skončil v poutech, bránil se zuby nehty

Hranický narkoman to má spočítané. Foto: PČR

HRANICE – Hranická policie zadržela recidivistu, který je podezřelý z prodeje omamných látek. Mladík se „spravedlnosti“ natolik bránil, že se zatýkání neobešlo bez dramatických chvilek.

Policisté si na třicetiletého muže počkali, když jel v malé obci na Hranicku na kole. Vyzvali jej, aby je následoval na služebnu. Podezřelý se k tomu ale pranic neměl a zaujal odmítavé stanovisko s tím, že nikam nepůjde.

„Ani po druhé a třetí výzvě nemínil s policisty spolupracovat. Nezbylo, než použít donucovací prostředky a mladý narkoman nakonec skončil v poutech,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prostředí služebny mu bylo dobře známé, nejednalo se o jeho první přešlap. V minulosti byl muž za obdobnou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Ani na oddělení se ale nechtěl se svým osudem smířit. „Při sepisování protokolu náhle vstal a vrhl se na nože a takzvaný nunchak, které u něho byly zabaveny při domovní prohlídce. V jeho počínání mu ale bleskovou reakcí zabránili přítomní policisté a muž opět skončil v poutech,“ popsala Zajícová.

Podezřelý měl při zadržení u sebe necelých 30 gramů marihuany. Dalších 50 gramů marihuany se našlo při domovní prohlídce v místě bydliště, kde policie zajistila i 16 ks cannabisových semen.

Muži bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Distribuce návykových látek mezi uživatele se dopouštěl minimálně od roku 2019 až do svého zadržení. Za marihuanu a taky pervitin inkasoval buď peníze, anebo je daroval za různé protislužby. Někteří šťastlivci je dostali i zadarmo. Mezi odběratele patřili především uživatelé z Hranic a blízkého okolí. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě a o jeho dalším osudu rozhodne soud,“ dodala Zajícová