Lokomotiva mezinárodního rychlíku začala včera hořet na hlavní trati za Zábřehem

ZÁBŘEŽSKO – Čtyři hasičské jednotky zaměstnal včera po poledni požár lokomotivy vlaku Eurocity z Varšavy do Prahy. Lokomotiva začala hořet na nádraží v Hoštejně na pomezí Olomouckého a Pardubického kraje na hlavní trati z Olomouce do Prahy. Hasiči evakuovali všechny cestující a pomohli jim přestoupit do náhradní vlakové soupravy.

Lokomotiva vlaku Eurocity Varšava-Praha začala hořet na nádraží v Hoštejně na pomezí Olomouckého a Pardubického kraje na hlavní trati z Olomouce do Prahy včera před půl jednou. „Hasiči zasahovali v dýchací technice v silně zakouřených vnitřních prostorách lokomotivy a pomocí sněhových hasicích přístrojů dostali požár pod kontrolu,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. V mezinárodním rychlíku cestovalo 77 lidí. Hasiči je evakuovali a pomohli jim po evakuační lávce přestoupit do náhradní soupravy. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na koridoru spojujícím Čechy a Moravu byl na několik desítek minut přerušen. Příčinou požáru byla podle hasičů technická závada a škoda se podle předběžných odhadů vyšplhá nad 300 tisíc korun. Kromě profesionálních hasičů ze Zábřeha a Šumperka zasahovala i profesionální jednotka hasičů Správy železnic Česká Třebová a dobrovolní hasiči z Hoštejna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .