Na vlakových nádražích ve Zlínském kraji si opět bude možné zapůjčit jízdní kola

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Po měsíčním odkladu způsobeným epidemií koronaviru se znovu otevřou půjčovny kol na vybraných vlakových nádražích. Od 1. května budou službu ČD Bike nabízet na 70 stanicích, včetně čtyř ve Zlínském kraji. Uvedl to mluvčí Českých drah Robert Pagan.

V půjčovnách si můžete pronajmout kola s předepsanou výbavou a pravidelným servisem. Kromě trekkingových kol najdete ve 22 stanicích i elektrokola a v 19 koloběžky. Na některých tratích je možné kola přepravovat zdarma, případně je bezplatně uschovat na vybraných nádražích. Ve Zlínském kraji půjčovny najdete v Otrokovicích, ve Starém Městě, Valašském Meziříčí a v Kroměříži.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V době epidemie se České dráhy snaží dbát na zvýšenou hygienu. „Velký důraz budeme i letos věnovat hygienickým opatřením. Všechna kola proto po každé výpůjčce důkladně vydezinfikujeme a samozřejmě očistíme i přilby a další vybavení,“ říká manažerka projektu Jana Rotreklová.

Už od loňska platí ve všech půjčovnách ČD Bike jednotný ceník. Například zákazníci s platnou jízdenkou ČD nebo In Kartou zaplatí za jízdní kolo jednodenní půjčovné 180 korun, půldenní výpůjčka je vyjde na 150 korun a za jednodenní zapůjčení elektrokola zaplatí půjčovné 300 korun. Podrobné informace najdete na webu Českých drah.