Opět začíná výtvarná soutěž záchranářů pro děti, tentokrát s pejskem Defíkem

zdroj: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Talisman Zdravotní záchranné služby Jihomoravského kraje pejsek Defík brzy oslaví rok. Proto vyhlašují výtvarnou soutěž pro děti s Defíkem.

Pejska záchranáře můžete namalovat, vyrobit figurku, vystřihnout z papíru nebo uháčkovat z vlny, fantazii se meze nekladou. Pejsek záchranář jezdí v sanitce a létá i ve vrtulníku. „Pokud máme v péči zraněné nebo nemocné děti, pak je jim útěchou. Je to pejsek hrdina a jsme rádi, že ho máme a že pomáhá našim malým pacientům, když je to třeba,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Vaše umělecká dílka vyfoťte a posílejte je do 20. 5. 2021 na adresu info@zzsjmk.cz. Pak se spustí na sociálních sítích hlasování. Kdo získá nejvíc palců nahoru, ten od záchranářů dostane batůžek plný dárečků, včetně plyšového Defíka. Vítěz bude vyhlášen 1. 6. 2021, tady přesně rok ode dne, kdy pejska záchranáře pokřtil herec Saša Rašilov. „Těšíme se, že nás zahrnete krásnými výtvory. Jen do toho,“ dodala Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line