Opilec vyhrožoval druhému muži zabitím, nezastavil se ani před policejní hlídkou

TŘEBÍČ – K hrubému fyzickému napadení spojenému s vyhrožováním došlo v minulém týdnu v obci na Moravskobudějovicku. Opilý agresor skončil na záchytce a nyní čelí podezření z trestného činu. V případě odsouzení mu hrozí až rok za mřížemi.

K případu, o němž dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová, došlo v pondělí 19. dubna kolem deváté hodiny večer. „Třiačtyřicetiletý muž napadl na chodbě ubytovny druhého muže a vyhrožoval mu usmrcením. Následující den dopoledne opilý muž svoje chování zopakoval,“ uvedla Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo byli přivoláni policisté, kteří agresorovi naměřili přes dvě promile alkoholu. Ani přítomnost hlídky však muže nezastavila, své výhrůžky směřoval postupně na všechny přítomné. Policistům tak nezbylo nic jiného, než jej odvézt na záchytku.

Střízlivý útočník si následně vyslechl podezření z trestného činu nebezpečného vyhrožování. Případ řešili policisté ve zkráceném přípravném řízení.