Opilý řidič zavinil havárii na D1. Od nehody putoval přímo na záchytku

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Opilý řidič, který způsobil srážku dvou vozů, poté nadýchal policistům dvě a půl promile. Nyní je podezřelý z dopravního přestupku a taky z trestného činu. Při nehodě vznikla škoda přesahující 100 tisíc korun.

Silná opilost se dvaačtyřicetiletému řidiči rozhodně nevyplatila. Svůj vůz Ford S-Max totiž v pátek 23. dubna po desáté hodině večer na dálnici D1 pěkně poničil. Když se chystal přejížděl z levého pruhu do pravého, vůbec si nevšiml, že tam právě jede tahač s návěsem. Střet obou vozů byl nevyhnutelný.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič osobního vozu poté pokračoval dál přes pravý jízdní pruh a následně přes zpevněnou krajnici, kde narazil do krajových ocelových svodidel. Od nich se auto odrazilo a pokračovalo v jízdě směrem vlevo přes krajnici až do pravého jízdního pruhu, kde zůstalo stát,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Dechová zkouška řidiče Fordu ukázala 2,49 promile alkoholu. Následný odběr krve muž odmítl. Aby mu zabránili v další jízdě, odvezli jej policisté na záchytku k vystřízlivění. Druhý řidič měl test negativní. Policisté zjistili, že řidič osobního auta cestoval navíc bez platné dálniční známky.

Muž teď čelí podezření nejen ze spáchání dopravního přestupku, ale i z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.