Pět sražených zvířat během dne! Šokovaní řidiči již střetům nestačili zabránit

DOMAŽLICKO – Doslova černý den zažila v pondělí lesní zvěř na Domažlicku, kde došlo během čtyřiadvaceti hodin dokonce k pěti střetům s osobními auty.

Po čtvrté hodině ráno došlo ke srážce auta s lesní zvěří na silnici mezi obcemi Vidice a Miřkov. Řidiči osobního auta tovární značky Renault zde vběhla náhle z levé strany do jízdní dráhy srna. „Řidič již nedokázal střetu zabránit. Zvíře bylo při střetu usmrceno a převzal si ho člen příslušného mysliveckého sdružení,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kolem sedmé ráno došlo ke střetu auta s lesní zvěří na silnici mezi obcemi Spálenec a Česká Kubice. „Řidiči osobního vozidla tovární značky Fiat vběhla náhle z levé strany do jízdní dráhy další srna a došlo ke srážce. Zvíře z místa střetu uteklo a nebylo nalezeno. Byla nalezena na vozidle srst a sejmuta na daktyloskopickou fólii,“ dále sdělila mluvčí.

Další dopravní nehoda se stala kolem sedmé večer, a to na silnici mezi obcemi Holýšov a Ohučov. I zde došlo ke střetu osobního auta se srnou. „Řidič jel s osobním vozidlem BMW a srna mu náhle vběhla do jízdní dráhy zleva. Po střetu zvíře uteklo a nebylo nalezeno,“ pokračovala mluvčí.

K poslednímu oznámenému střetu auta s lesní zvěří došlo včera ráno v 04:55 hodin. „Řidič osobního vozidla tovární značky Škoda jel od Vránova na Křenovy a srazil srnu, která mu do jízdní dráhy vběhla náhle z levé strany. Řidič nedokázal střetu zabránit,“ konstatovala Dagmar Brožová. „Ve všech případech se dopravní nehody obešly bez zranění osob a rovněž u všech řidičů dopravní policisté vyloučili požití alkoholických nápojů před jízdou. Od počátku letošního roku policisté přijali již pětadevadesát oznámení o střetech vozidel s lesní zvěří,“ uzavřela mluvčí.

Zdroj: PČR
Zdroj: PČR
Zdroj: PČR