Při opravách potrubí v Jihlavě mohou nastat problémy s vodou

JIHLAVA – O víkendu proběhne oprava hlavního přivaděče vody do Jihlavy. V případě výměny potrubí, voda krátkodobě nepoteče.

Opravovaný vodovodní řád zásobuje vodou větší část města Jihlavy. Jeho oprava bude zahájena v noci ze soboty 1. května na neděli. „Pokud nenastanou komplikace, opravy by měly probíhat bez přerušení dodávek vody. V případě, že se při opravách ukáže potřeba vyměnit část potrubí, mohou nastat výpadky v dodávkách vody,“ uvedl mluvčí radnice Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provozovatel však ubezpečuje, že by v takovém případě šlo jen o krátkodobé noční přerušení dodávek nebo o pokles tlaku vody v potrubí. Vzhledem k nočním hodinám o víkendu to odběratelé vody ani nemusí zaznamenat. „Po skončení prací a po obnovení dodávky pitné vody může dojít k zakalení pitné vody. Práce na odkalení by v případě potřeby probíhaly od ranních hodin v neděli 2. května,“ dodal Radovan Daněk.

Mapu Jihlavy s vyznačením potenciálně zasažených lokalit (vyznačeny červeně) je možné stáhnout zde. Podrobnější Informace o případné odstávce pitné vody budou zveřejněny zde. V případě dotazů lze kontaktovat vodohospodářský dispečink na čísle 704 641 500.