Prostějovské očkovací centrum hledá dobrovolníky

Máte možnost pomoci? foto: ilustr.

PROSTĚJOV – Očkovací centrum v kulturním a společenském domě v Prostějově funguje od poloviny března. Denně zde má projít až pět set osob. Většina z nich potřebuje pomoc a navigaci. Pro takové účely jsou zřízeny dobrovolnická místa hostesek. Chcete se stát jednou z nich?

Krizový štáb města Prostějova aktuálně dobrovolníky pro styk s klienty očkování hledá.  „Poptáváme dobrovolníky do pozice hosteska. Ta má za úkol informovat a nasměrovat občany uvnitř objektu. Nutná je i ochota pomoci méně pohyblivým občanům,“ sdělila tisková mluvčí magistrátu Jana Gáborová s tím, že předpokladem jsou dobré komunikační schopnosti. Noví dobrovolníci projdou krátkým školením.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pracovní doba v očkovacím centru je od pondělí do pátku, 8:00 – 16:00 hodin. „V případě potřeby existuje možnost rozdělit si směnu na dopolední a odpolední,“ dodává Gáborová. Více informací a registraci poskytne Turistické informační centrum Prostějov na telefonu 800 900 001.