Řidič to vzal středem kruháče přímo do skupiny lidí ze směny Škodovky. Chaos a zranění!

Foto: Policie ČR

MLADÁ BOLESLAV – Chaos, sanitky a vrtulník. K vážné dopravní nehodě došlo včera v noci krátce před dvaadvacátou hodinou večer v Mladé Boleslavi. V době střídaní směn v prostoru před 11. bránou závodu najel řidič do skupiny chodců. Při nehodě byli zraněni čtyři zaměstnanci automobilky, z toho jeden těžce. Celá věc je v současné době v šetření Policie České republiky.

V úterý 27. dubna 2021 najel řidič osobního vozidla Volkswagen Passat z dosud nezjištěných příčin ve vysoké rychlosti do skupiny chodců u 11. brány automobilového výrobního podniku. Při nehodě došlo ke zranění čtyř osob. Jedna žena byla s těžkým zraněním transportována leteckou záchrannou službou do pražské nemocnice. Další zranění byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do mladoboleslavské nemocnice.

Dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla lékaři v nemocnici vyšetřili a poté byl umístěn do policejní cely. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté byla vyloučena dechovou zkouškou a nebyl ani pod vlivem jiných omamných látek. Pravděpodobnou verzí je podle policie zdravotní indispozice řidiče, nicméně přesnou příčinu i další okolnosti dopravní nehody šetří mladoboleslavští kriminalisté. Spekulace, že mohlo jít o noční závod policie vylučuje.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení.

Foto: Policie ČR