Stavební práce na sídlišti Luh jdou do finále

Foto: Michal Horský

VSETÍN – Sedmá etapa regenerace sídliště Luh proběhla v minulém roce, nyní jsou na řadě poslední práce. Ty by měly být hotovy do konce června. Celkové náklady na zvelebení Luhu se vyšplhaly na 50 milionů korun.

V říjnu loňského roku začala sedmá etapa regenerace, ve které zhotovitel provedl stavení úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch. Veškeré práce se dotýkaly okolí bytového domu na adrese Svornosti 1811. Nyní zbývá provést úpravy stávajícího multifunkčního hřiště, postavit dvě dětská hřiště s herními prvky, opravit chodníky, odměnit mobiliář a vysadit nové stromy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Realizace této etapy přijde na 5,23 milionu korun, z nichž 2,5 milionu pokryje dotace Státního fondu podpory investic,“ přiblížil starosta Jiří Růžička. Sedmá etapa uzavře celou modernizaci Luhu, která započala v roce 2015. Za celou dobu město za stavební práce zaplatilo na 50 milionů korun, 15 milionů pokryly finanční prostředky z dotací.