Ve firmě na výrobu zdravotních pomůcek hořelo. Dvacet zaměstnanců se muselo evakuovat

foto: SDH Pecka

JIČÍNSKO – Krátce před čtvrtou hodinou noční muselo přispěchat sedm hasičských jednotek likvidovat požár do jedné z výrobních hal zdravotních a hygienických pomůcek. Proč k zahoření došlo je nyní v šetření hasičů.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k požáru došlo toto úterý v ulici Legií v Nové Pace. Naštěstí se podařilo asi dvacítce pracovníků firmy utéct před požárem do jiné haly a to ještě před příjezdem hasičů. Dalším štěstím bylo, že nebyl nikdo zraněn. „Podrobným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru izolace teplovodního potrubí. Aby mohly jednotky provést kontrolu, jestli se u topného kanálu nenachází další případná skrytá ohniska, celé potrubí obnažily,“ říká mluvčí. Škoda byla vyčíslena zhruba na 5 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou asi za 100 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína a také dobrovolní hasiči z Nové Paky, Staré Paky, Pecky. V rámci mezikrajské výpomoci byli povoláni dobrovolní hasiči z Libereckého kraje, konkrétně jednotky z Nové Vsi nad Popelkou a Lomnice nad Popelkou.

foto: SDH Pecka
foto: SDH Pecka
foto: SDH Pecka
foto: SDH Pecka