VIDEO: Vůz bez řidiče minul ženu s kočárkem a dva sloupy, poté narazil do stromu

Ilustrační foto

BRNO – Několik nebezpečných situací se stalo v pondělí dopoledne na Moravském náměstí. Auto bez řidiče se najednou rozjelo, minulo sloupy a ženu s kočárkem a zůstalo zabořené ve stromě. Událost nyní prošetřuje republiková policie.

Vozidlo značky Mini Cooper zaparkované na chodníku v Kounicově ulici se najednou samovolně rozjelo, minulo sloup se semaforem a jelo dál. Na přechodu pro chodce zrovna kráčela žena s kočárkem, která si nevšimla, že vůz nikdo neřídí a rozhodla se dítě provézt těsně před autem. To však pokračovalo dále v jízdě a maminka tak musela před ním rychle proběhnout. Mini Cooper nezavadil ani o trakční sloup a pokračoval do čtyřproudové silnice. „Někteří řidiči se mu vyhnuli, jiní začali prudce brzdit. Vozidlo zrychlovalo na protější chodník, kde před ním musel uskočit chodec čekající na zelenou. Poté narazilo do stromu a dále komplikovalo dopravu,“ popisuje mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková. Usměrnit ji přijela hlídka, která celou událost předala republikové policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.