Za parkování bude možné zaplatit i kartou

Foto ilustrační

TRUTNOV – S hledáním drobných po kapsách je konec, řidiči budou moci uhradit parkovné nově také bezhotovostním způsobem. Parkomaty jsou obměňovány průběžně, investice jde do milionů. Vše by mělo být hotovo v příštím roce.

Ve městě jsou postupně vyměňovány parkovací automaty za novější typy, do konce příštího roku by jich mělo být vyměněno dvaadvacet, deset z nich již bylo nainstalováno a jsou k vidění např. na Slovanském nebo Krakonošově náměstí. Staré automaty byly v provozu více než dvacet let a často vykazovaly poruchy. Jejich obměna by měla město přijít na necelých tři a půl milionu korun. „Nové parkomaty fungují na stejném principu jako ty původní, takže Trutnováci i návštěvníci Trutnova si nebudou muset zvykat na nový a kolikrát složitý systém. Novinkou je rozšíření možnosti placení parkovného prostřednictvím platební karty, což v dnešní době ocení mnoho občanů,“ dodává ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Foto: Oficiální www města Trutnov