Zloděj si asi chtěl zahrát na popeláře, tak ukradl speciální náklaďák

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Možná si neznámý zloděj chtěl jen splnit dětský popelářský sen, možná se naplno věnovat podnikání v oblasti recyklace odpadů anebo se jen tak projet. S odcizeným vozidlem se speciální nástavbou odjel z brněnské firmy až do Blažovic.

Před několika dny odcizil neznámý pachatel v areálu brněnské firmy speciální nákladní automobil. Po vloupání do kanceláře podniku získal vedle dalších věcí i klíče od zaparkovaného vozidla. S Avií s kontejnerovou nástavbou určenou ke svozu plastového odpadu dorazil až do Blažovic k tamnímu hřišti, kde ji odstavil. Podezřele zaparkovaný vůz v hodnotě asi tři čtvrtě miliónu korun nemohl ujít pozornosti hlídkujících šlapanických policistů. Prověřením registrační značky zjistili, že vozidlo bylo odcizeno. Jeho nález zdokumentovali a auto předali majiteli. „Pokud se podaří pachatele vypátrat, musí počítat se stíháním za krádež a neoprávněné užívání cizí věci,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line