K hořícímu autu na Šumpersku se nikdo nehlásil

ŠUMPERSKO – V pátek 16. dubna dostala policie na lince tísňového volání oznámení, že v křoví u silnice na Šumpersku hoří osobní auto. Fabie začala s největší pravděpodobností hořet po předchozí havárii. Na místě však nikdo nebyl a k havárii se nikdo neměl.

V pátek 16. dubna po půl páté ráno policie přijala na lince tísňového volání oznámení, že v křoví u silnice mezi Třemeškem a Oskavou na Šumpersku hoří osobní auto. Po zajištění místa hasiči policie zjistila, že se jedná o Fabii, která s největší pravděpodobností začala hořet v důsledku předchozí havárie. Na místě však nikdo nebyl. Policisté k havárii povolali psovoda se služebním psem, aby prohledal okolí. Další z hlídek kontaktovala majitelku vozu, která ještě spala a hlídce tvrdila, že jí vůz musel do rána někdo ukrást. Doma zastihli i známého majitelky vozu, který zprvu taktéž neměl tušení, co se stalo. Policisté provedli podrobné šetření a zjistili, že má havárii na svědomí právě známý majitelky, který má ale zákaz řízení. Ten se pak pod tíhou důkazů policistům k řízení i havárii přiznal. „Nyní čelí sdělení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme