Most před Krumlovem je částečně uzavřen. Čekejte kolony

Most u Rájova (zdroj FB Město Český Krumlov)

ČESKOKRUMLOVSKO – Na více jak týden je třeba očekávat na silnici první třídy číslo 39 na hlavním tahu z Českých Budějovic do Českého Krumlova komplikace v dopravě. U Rájova je totiž částečně uzavřen most přes řeku Vltavu.

Jak uvedla mluvčí Českého Krumlova Petra Nestávalová, na konstrukci mostu došlo intenzitou provozu k poškození mostního závěru a stav vyžaduje okamžitou opravu. „Vzhledem k tomu, že není možné most úplně uzavřít kvůli převedené dopravě z uzavírky silnice I/3 u Velešína, budou práce probíhat za místního omezení pruhů a průjezdu,“ dodává Nestávalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Veškerý provoz bude projíždět stavbou ve dvou střídajících se režimech. Podle postupu opravy to bude buď posun jízdních pruhů a výrazně snížená rychlost, nebo osazení světelné signalizace a průjezd kyvadlově jedním pruhem. „V místě se očekávají kolony, řidiči se tak musí obrnit trpělivostí a na své cesty vyrážet s předstihem,“ uvedla mluvčí českokrumlovské radnice.

Dokončení opravy se předpokládá v pátek 7. května 2021.