Na Božkově vybudovali nové ohniště pro veřejnost

PLZEŇ – Pokud jste zatoužili po do zlatova opečených buřtech, není nic jednoduššího. Můžete k tomu nyní využít nové ohniště pro veřejnost, kde si je s rodinou či přáteli můžete opéci.

To pro vás nechal vybudovat Městský obvod Plzeň 2 – Slovany na Božkovském ostrově. Každý si zde za dodržení Provozního řádu ohniště bude moci rozdělat oheň a např. si s rodinou či přáteli opéci buřty. Místo je vyznačeno na informační tabuli. „Po Plzni je veřejných ohnišť velice málo, proto věřím, že se stane hojně využívaným. Vhodně doplňuje přirozený charakter Božkovského ostrova a rozšiřuje nabídku venkovních aktivit pro veřejnost,“ sdělil místostarosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Jan Fluxa.
Na využívání ohniště je možné použít vlastní donesené dřevo nebo využít dřevo ponechané správcem v blízkosti ohniště. Je samozřejmě nutné dodržovat požární bezpečnost. Každý uživatel také odpovídá za úklid prostoru kolem ohniště a jeho bezpečné zajištění po jeho odchodu, tedy zalití vodou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: Městský obvod Plzeň 2-Slovany