O víkendu dojde k uzavírkám na D1

Most pro lesní zvěř - ekodukt na dálnici D1. Foto: archiv Skanska

KRAJ VYSOČINA – Během následujícího víkendu dojde na dálnici D1 k omezení provozu. Naštěstí půjde jen o noční hodiny, kdy se předpokládá menší provoz. Řidiči mohou očekávat několik kratších uzavírek, a to v noci na sobotu ve směru na Prahu a v noci na neděli ve směru na Brno.

K prvnímu omezení provozu dojde v noci z pátku 30. dubna od 23.00 do soboty 1. května do 5.00. Mělo by jít o pět cca patnáctiminutových uzavírek. Další omezení proběhne od sobotní půlnoci do neděle 2. května do 6.00. Po tu dobu provoz na dálnici znovu přeruší několik krátkodobých uzavírek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zastavení provozu se uskuteční ve spolupráci s firmou Skanska, jejíž zaměstnanci budou na 95. kilometru dálnice odstraňovat lana držící klenbu budoucího nadchodu pro zvěř. „Nejprve bude doprava zúžena do jednoho pruhu v daném směru a následně bude vždy odstraněno pět lan za krátkodobé uzavírky daného směru,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dopravu na D1 bude v době omezení koordinovat policie. V neděli 2. května by pak kolem šesté hodiny ráno mělo být vše dokončeno a provoz pod ekoduktem obnoven.