Objevte přírodu v srdci Slovácka a utkejte se s městy z celého světa

Foto: archiv UTB

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slovácko se zapojilo do celosvětové výzvy City Nature Challenge 2021. V ní lidé pozorují zvířata a rostliny ve městech a své „úlovky“ sdílí prostřednictvím mobilní aplikace iNaturalist. Akci v Uherském Hradišti organizuje Fakulta logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s Přírodovědným centrem Trnka, oddělením DDM Uherské Hradiště a s Informačním centrem pro mládež Uherské Hradiště.

Zapojit se může prakticky kdokoliv. Stačí si stáhnout aplikaci a pak už jen fotit co největší počet pozorování. „Lidé tak mohou objevovat přírodu přímo v srdci Slovácka. Stačí mít otevřené oči dokořán a v ruce chytrý mobil nebo fotoaparát. Své úlovky pak lidé mohou nahrát právě do mobilní aplikace. Hledají se ptáci, savci, plazi, motýli, brouci, houby, rostliny, prostě vše živé,“ popisuje akci s úsměvem Matyáš Adam, koordinátor z Fakulty logistiky a krizového řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výzva začíná 30. dubna a trvá do 3. května. Pozorování je možné fotit v katastru Uherského Hradiště, Starého Města a Kunovic. Více informací naleznete na webu.

Samotná výzva odstartovala v roce 2016 v USA, kdy mezi sebou soutěžila dvě města – Los Angeles a San Francisco. Tehdy lidé zaznamenali přes dvacet tisíc pozorování a soutěž se rychle rozšířila do dalších amerických měst a postupně do celého světa. V loňském roce se zapojilo do klání 244 měst z  40 zemí, zúčastnilo se přes 43 tisíc lidí a bylo zaznamenáno více než 800 tisíc pozorování. Letos se do soutěže z České republiky připojila Praha, Brno a právě Uherské Hradiště.