Opilého řidiče našli spát za volantem na Podhoří. O chvíli později řídil s téměř 3 promile v krvi

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Setkání s nepoučitelným řidičem mají za sebou zlínští strážníci. Uplynulou sobotu na něj totiž narazili hned dvakrát. Nejdřív ho silně opilého našli spícího za volantem zaparkovaného auta, po chvíli už se klidně projížděl ulicemi. Uvedl to zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Kolem poledne prováděla hlídka strážníků z Malenovic kontrolu na Podhoří. Jejich pozornosti neunikl muž, který bezvládně seděl za volantem zaparkovaného automobilu. „Na dotaz, jestli je po zdravotní stránce v pořádku a nepotřebuje pomoc, dotyčný po procitnutí uvedl, že pouze spal. Svoji únavu odůvodnil předchozí konzumací alkoholických nápojů a následně strážníky ujistil, že přesně chápe pravidla silničního provozu, které vylučují, aby ve svém stavu automobil řídil. Hlídka se s ním proto rozloučila, načež si čtyřicetiletý muž z okresu Zlín vůz zabezpečil a místo opustil,“ popsal Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Neuplynula však ani hodina a strážníci z té samé hlídky se na vlastní oči přesvědčili, že předchozí ujištění nebylo pravdivé. „Při další kontrole jej totiž spatřili, jak řídí svůj automobil. Když ho poté zastavili, následovalo orientační vyšetření, které prokázalo téměř 3 promile alkoholu v dechu,“ doplnil Janík.

„Tato hodnota řidiče spolehlivě kvalifikovala mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na délku jednoho roku. Strážníci proto nezodpovědného řidiče omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel Pavel Janík.