Policisté z Luhačovic měli perný podvečer. Opilce našli za volantem i spát na nábřeží

Ilustrační foto

LUHAČOVICE – Trable s jedinci, kteří to přehnali s alkoholem, zažili v úterý v podvečer policisté z Luhačovic. Ti nejdřív zastavili silně podnapilého muže, který neměl za volantem co dělat, a následně si museli přivolat posily, aby se vypořádali s dalším v centru města.

Dvaatřicetiletý místní muž jel odpoledne Luhačovicemi ve své Škodě Octavii. Jakmile ho policisté zastavili, měli jasno. „Muž nadýchal opakovaně více než dvě promile alkoholu. Policisté navíc v dostupných evidencích zjistili, že muž má soudem zakázáno řízení všech motorových vozidel až do roku 2024. Řidič se přiznal, že vypil pět dvanáctistupňových piv a zrovna si jel koupit další,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další jízdu mu policisté zakázali. „Muž je nyní podezřelý ze spáchání hned dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Kozumplíková.

Krátce nato policistům padesátiletá žena oznámila, že v centru na nábřeží leží muž, který se nehýbe. Muž ležel na trávníku bez bot a byl z něj silně cítit nejen alkohol, ale i výměšky. „Policisté muže probudili a zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže z blízké obce. Dechovou zkoušku odmítl, nebyl ale schopen chůze a byl vůči policistům agresivní a vulgární. Policisté si vzhledem k agresivitě a nevypočitatelnému chování muže přivolali na pomoc další hlídku. Společně muže zpacifikovali, zajistili a převezli na policejní oddělení,“ vylíčila mluvčí.

Po lékařském vyšetření opilec putoval na kroměřížskou záchytku. „Za přestupek proti veřejnému pořádku mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ uzavřela Monika Kozumplíková.