V jihlavské nemocnici probíhá rekonstrukce výtahů, již na podzim se pacienti svezou v novém

Původní výtahy v gynekologicko-porodnickém oddělení. Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – V oranžovém pavilonu jihlavské nemocnice zní v těchto dnech sbíječky, začala zde oprava výtahů. V nových se pacienti svezou v říjnu letošního roku.

Budova s oranžovou fasádou, označená písmenem „G“, je druhým největším lůžkovým pavilonem v nemocnici. „V budově je celkem devět pater a na každém patře je šest výtahů. Polovina z nich slouží veřejnosti a polovina je v zázemí určená pro personál. Stavební práce musí postupovat tak, aby nenarušily chod zařízení. Současně se tedy opravují maximálně dva výtahy najednou,“ popisuje situaci provozně technický náměstek nemocnice Alexander Filip.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V opravované budově se nachází gynekologicko-porodnické, dětské, ortopedicko-traumatologické a oční oddělení. Kromě toho zde najdete gastroenterologické pracoviště, dětskou pohotovost, ordinaci klinického psychologa a ambulanci plastické chirurgie.

Takto by měly vypadat výtahy po rekonstrukci. Na fotografii interní pavilon nemocnice. Foto: Nemocnice Jihlava

Opravy vyjdou nemocnici na 17 milionů korun.