VIDEO: Na schůzku podnikatel nepřišel. Policie po něm vyhlásila pátrání

BLANSKO – Blanenští kriminalisté pátrají po šestapadesátiletém podnikateli Janu Vaculíkovi z Černé Hory. Přestože se pohřešovaný muž pohyboval v pražské tržnici, na jednání tam nedorazil a od té doby se rodině neozval..

V pondělí 26. dubna ráno odjel podnikatel s vypůjčeným osobním automobilem VW Golf combi do Prahy na obchodní schůzku. Cestou si v autoservisu pravděpodobně poblíž Prahy vyzvednul z opravy svůj osobní automobil Porsche Cayenne a pronajatý Golf tam vrátil. Ještě téhož dne večer rodinní příslušníci oznámili policistům, že ho pohřešují. V případě změny svého programu prý to obvykle rodině oznámil. Jan Vaculík má obézní postavu výšky 175 až 180 cm, rovné vlasy, modré oči a středně husté strniště.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kriminalistům se podařilo zjistit, že podnikatel opravdu dorazil do pražské tržnice SAPA. Pohyb pohřešovaného muže tam kolem poledne zachytily bezpečnostní kamery. Na smluvenou schůzku ale podle sdělení druhé strany už nepřišel. Navíc hlídka při noční kontrole v tržnici objevila jeho odstavený nezajištěný vůz. Ve vozidle našla některé jeho doklady a osobní věci. Mobilní telefon má nedostupný. „Ani další prověrky kriminalisty zatím nepřivedly k vypátrání podnikatele. Informace k pohybu hledaného muže můžete kriminalistům sdělit na policejní tísňovou 158. Policie děkuje za spolupráci,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Pokud je odkaz neaktivní, důvody pátrání pominuly.

zdroj: Policie JMK