Video: Policisté chtěli po cizinci doklady, jak to zaslechl, tak se dal na úprk. S jeho dopadením pomáhal i cyklista

foto: Policie ČR

HRADECKO – Mladý cizinec moc dobře věděl, že nemá čisté svědomí, proto se snažil utéct. Po dopadení měl cizinecké policii měl co vysvětlovat, také ho čeká nedobrovolné opuštění Česka.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k události došlo toto úterý po sedmé hodině v podvečer v Hradci Králové. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, chtěli při své práci provést běžnou kontrolu pasažérů vyhlédnutého vozidla Volkswagen. Během ní zjistili, že na zadní sedačce sedí mladý muž cizí státní příslušnosti.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisty byl požádán o prokázání své totožnosti, což odmítl. Hlídka ho poučila, že pokud nebude spolupracovat, tak bude předán kolegům z cizinecké policie, na což reagoval útěkem. Příslušníci ho okamžitě začali služebním vozidlem pronásledovat. Mladík využíval všechny možné cesty, aby uprchl. Policistům nezbývalo, nic jiného, než se v jednom úseku rozdělit. Zrovna v tu chvíli projížděl okolo cyklista, který ochotně k pronásledování zapůjčil své jízdní kolo. I díky tomu se podařilo prchajícího cizince rychle polapit.

Muž byl poté předán kolegům z cizinecké policie, kteří ho převezli na služebnu a zahájili úkony, při kterých zjistili, že má u sebe padělaný doklad totožnosti a že v naší zemi pobývá neoprávněně. „Policisté s ním zahájili řízení o správním vyhoštění, kdy do stanovené doby bude muset opustit území České republiky a dalších členských států Evropské unie,“ říká mluvčí.