Víme, kdy se uskuteční první letošní Venkovské trhy ve Šternberku

Foto facebook Venkovských trhů Šternberk

ŠTERNBERK – Dobrou zprávou pro příznivce Venkovských trhů ve Šternberku je, že trhy se letos určitě uskuteční. Tou špatnou zprávou je pak to, že si na to budou muset ještě nějakou dobu počkat. První letošní trhy proběhnou, až budou možné ochutnávky u stánků a prodej občerstvení. Město také informovalo o změně pořadatele trhu.

První letošní trhy proběhnou až budou možné ochutnávky u stánků a prodej občerstvení, nebude chybět tradiční doprovodný kulturní program. Prozatím se s konáním trhů vyčkává, protože za platnosti stávajících opatření není účelné a ani technicky možné venkovské trhy na Hlavním náměstí ve Šternberku pořádat v rozsahu minulých ročníků. „Stále je nutné zajišťovat zejména omezený počet návštěvníků a nakupujících. Také sortiment je velmi omezen,“ píše se na webu města.

Plánované termíny v letošním roce jsou tyto (vždy sobota na Hlavním náměstí ve Šternberku):
12. června
10. července
07. srpna
04. září
09. října

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

 

I po nucené přestávce zůstane  zachována myšlenka trhů prioritně podporovat pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, například sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby a tak dál. K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci koření, keramiky k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všeho, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.

Venkovské  trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku, bude nejvýznamnější událostí změna pořadatele trhů, kterou by však návštěvníci ani prodejci neměli výrazněji zaznamenat. Pomyslnou pořadatelskou štafetu  převezmou Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace města. Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny od 3. května v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu trhy@mkzsternberk.cz, kontaktní osoba Edita Zieger.

Prodejci aktuálního sortimentu, jako jsou přísady, květiny a podobně mohou prozatím využít prostory městské tržnice ve Šternberku ve dvorním traktu budovy na Hlavním náměstí 12, kde je prodej omezeného zboží možný po dohodě se správcem tržnice.  V případě zájmu o využití prodejního místa kontaktujte správce tržnice paní Kateřinu Koleňákovou na telefonu 734 171 362 nebo paní Helenu Švubovou na telefonu 739 931 908. Sledujte také facebook Venkovských trhů s aktuálními informacemi.