Vyfoťte rozmanitou brněnskou přírodu a zúčastněte se celosvětové výzvy

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

Už jste někdy využili aplikaci iNaturalist? Pokud ne, určitě ji vyzkoušejte! Jedná se o unikátní přírodovědnou aplikaci, která vám pomůže identifikovat rostliny a živočichy všude kolem vás. Že nevíte, co za zvířátko jste zrovna viděli? Nebo si nejste jisti názvem rostliny, která kvete vedle vás? Aplikace vám s pojmenováním pomůže. Stojí za ní totiž komunita vědců a přírodovědců po celém světě.

A co více – pomocí této aplikace se můžete zapojit do výzvy City Nature Challenge. Jedná se o soutěžní projekt, ve kterém města na celém světě soupeří o co největší počet pozorování živé přírody na svém území. Do této výzvy se zapojilo i město Brno! A zapojit se můžete i vy. Ukažte všem lidem nejen okolo vás, jaká je v Brně krásná příroda. Myslím, že toto město má být na co hrdé. Při svých toulkách krásnými přírodními zákoutími vezměte s sebou chytrý telefon. Po stáhnutí aplikace nahrajte právě vyfocené rostliny, nebo živočichy a pomozte Brnu k vítězství. Vítězným městem se totiž stane to, které bude mít ve dnech 30. 4. – 3. 5. 2021 největší počet účastníků.

Tak co na výzvu říkáte? Přidáte se také? Nebojte se aplikaci iNaturalist vyzkoušet, dozvíte se mnoho informací. A bonusem navíc je nejen to, že je používání aplikace jednoduché, ale také to, že je zdarma. To už stojí za vyzkoušení!