Co vás čeká na zahájení parní sezóny?

JINDŘICHŮV HRADEC – Přemýšlíte, čím se o víkendu zabavit? A co takhle jízda parním vlakem do Nové Bystřice? Zažijete křest lokomotivy, zapojíte mozkové závity do luštění kvízů a prohlédnete si zahradní železnici. Zahájení parní sezóny je tady!

Ještě před odjezdem vlaku z Jindřichova Hradce proběhne oficiální křest lokomotivy U37.002, protože se bude jednat o její první veřejnou jízdu po generální opravě. Pokud se během jízdy nebudete chtít jen kochat romantickou přírodou, můžete potrápit mozkové závity v soutěži o věcné ceny. Všichni zúčastnění, kteří zvládnou tři kvízy, automaticky vyhrají maličkost a budou zařazeni do slosování, kde vylosovaná trojice získá hodnotné ceny. V cíli se v souladu s opatřeními připravuje doprovodný program s živou kapelu, návštěva zahradní železnice, ochutnávka kávy z místní kavárny i návštěva regionálního úzkokolejného muzea.

Spojte příjemné cestování romantickou přírodou s nostalgickým ohlédnutím za historií a zblízka si prohlédněte i jedinečnou železniční techniku a drážní stavby. Jindřichohradecké místní dráhy zahajují parní sezónu 1. května v 10 hodin, tak buďte u toho!