Druhá část mostu půjde k zemi! Chlumeckou čekají další dopravní omezení

Zdroj: ŘSD ČR

PRAHA – Celý tento víkend se musí motoristé opět připravit na dopravní komplikace v okolí Černého Mostu. Důvodem je demolice druhé, jižní části mostu na dálnici D0 přes Chlumeckou ulici. Dopravní omezení započnou již dnes, po devatenácté hodině.

V sobotu prvního května od ranních hodin zahájíme snesení jižní poloviny nosné konstrukce západní části mostu na dálnici D0 přes Chlumeckou ulici v Praze 9, a navážeme tak na demolici severní části, která proběhla minulý víkend,“ uvedl člen týmu komunikace ŘSD ČR Martin Buček. Celý proces demoličních prací však započne již v pátek třicátého dubna, po devatenácté hodině, kdy dojde k realizaci dopravních omezení v Chlumecké ulici. Provoz bude opět veden v režimu 1/1.

V sobotu pak bude v čase mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní provedeno navezení a rozprostření štěrkového lože pod nosnou konstrukcí. Od sedmé hodiny ranní se pak těžká technika zakousne do tělesa starého mostu. „V návaznosti na uzavření jízdního pásu v ulici Chlumecká, se zároveň na dálnici uzavře výjezdová větev EXIT 59 VLEVO směr Chlumecká,“ doplnil Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro všechna vozidla bude značena objezdová trasa D0, Vysočanská radiála, MÚK Satalice, Budovatelská, Vysočanská radiála, D0, výjezdová větev směr Chlumecká. Zmíněná dopravní omezení potrvají až do neděle druhého května, kdy by se v podvečer mělo dopravní omezení v Chlumecké ulici navrátit do původního stavu.