Hazardní zábava, kterou nikdo neřeší! Děti skáčou před vlaky přes kolejiště

Riskantní zábava malých dětí. Podle strojvůdce má menší h nich odhadem pouhých sem let. FOTO: facebook

PŘEROV – O tom, že nejsou vlaková nádraží zrovna oázou bezpečí, není třeba nikoho přesvědčovat. To přerovské má ale punc exkluzivity. Bohužel té nepopulární. Významný železniční uzel se stává „hřištěm“ nepřizpůsobivých dětí z okolí.

Nebezpečně se tu cítí nejen lidé, kteří se sem tam přichomýtnou k nějakému incidentu, ale i strojvedoucí řídící vlakové soupravy. „Děti se asi nudí, a tak se baví tím, že běhají ze čtvrtého na první nástupiště a zpátky skokem plavmo přes koleje,“ popisuje strojvedoucí Michal Stoklásek. Děti tímto nezodpovědným chováním ohrožují nejen život svůj, ale bezpečnost celé železniční dopravy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Že nejde o incident nahodilý, se shoduje více strojvedoucích. Na svém fóru si pak vyměňují podrobné zkušenosti. Používat výstražný signál a houkat rozhodně nestačí. Jak se zachovat, když se souprava rozjíždí nebo naopak brzdí před nástupištěm, je nejen věcí postupů, ale v Přerově i lidské intuice. „Musíte neustále předpokládat. Nikdy nevíte, co se stane a pořád jste jednou nohou v kriminále. Jezdit Přerov je dnes za trest, “ říká další mašinfíra.

Přímo na nádrží bylo vloni otevřeno policejní oddělení, které si vzalo za své udržet na nádraží větší pořádek a bezpečí. Na konkrétní dotaz, zda policie dětské „skokany“ nějak řeší, policejní mluvčí Miluše Zajícová reagovala, že žádné oznámení tohoto druhu policie nedostala a ani je neřeší. Záhy ale poslala tiskovou zprávu, jakým zásahům se hlídky v průběhu posledních osmi měsíců zdárně věnovaly.

„Od začátku svého působení vyřešili policisté tohoto oddělení více než 1 500 přestupků, které se týkaly různých problematik. S ohledem na několikaměsíční nouzový stav se setkávali i s jedinci, kteří nedodržovali vládní opatření a proto skončili v hledáčku našich policistů. Jednalo se 592 osob, které nerespektovaly nařízení a jejich protiprávní jednání bylo vyřešeno buď blokovou pokutou, nebo bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. S pokutou za nedodržování a porušení zákona související s veřejným pořádkem odešlo dalších 625 jedinců,“ sdělila tisková mluvčí.

Nic o riskantní zábavě mladistvých neví ani městská policie. I její mluvčí nám písemně potvrdil, že tuto informaci nemá.