Město i letos podpoří gastronomii, zahrádky nebudou zpoplatněny

Ilustrační foto

BRNO – I v letošním roce nebude zpoplatňováno umisťování zahrádek patřících restauracím. Ušlý zisk městských částí vykompenzuje Brno. Celkem by se mělo jednat o 6 milionů korun.

Jelikož je kvůli pandemii koronaviru zasažena gastronomie, město Brno se rozhodlo ulevit majitelům restaurací a dovolit jim zdarma umístit a otevřít zahrádky. Městským částem však ujdou zisky, z toho důvodu tyto finance proplatí přímo město ze svého rozpočtu. „Chceme tak s nadcházející hlavní turistickou sezónou přispět k tomu, aby se město vrátilo k relativně normálnímu životu. Vloni se léto v Brně i přes veškerá omezení vydařilo, doufejme, že stejné to bude i letos,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Nejvíce restauračních zahrádek je v městské části Brno-střed, vybere se tam také nejvíce za poplatky, za loňský rok to bylo 4,8 milionu korun. Samotná městská část uvažovala o snížení nebo zrušení poplatku, proto starostu velmi těší, že Brno podalo takový návrh.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.