Muž ve Zlíně zapomněl vypnout plynový sporák. Od spolubydlícího dostal pěstí

Ilustrační foto

ZLÍN – U napadení s velmi neobvyklým motivem zasahovali uplynulou sobotu v noci zlínští strážníci. Muž tam zaútočil na svého spolubydlícího kvůli plynovému sporáku. Značnou roli v konfliktu sehrál alkohol.

Dvacet minut před jedenáctou přijala městská policie oznámení od čtyřiapadesátiletého muže, kterého napadl jeho mladší spolubydlící. „Protože se dotyčný ukryl ve svém pokoji a měl obavy z další eskalace situace, spěchala na místo hlídka z okrsku Jižní Svahy,“ řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O devět minut později se strážníci zkontaktovali se zjevně podnapilým oznamovatelem. Ten se svěřil, že příčinou potyčky bylo to, že zapomněl vypnout plynový sporák. „To spolehlivě rozpálilo jeho spolubydlícího, který mu připomněl povinnosti uživatele plynového sporáku úderem pěstí do obličeje. Následovalo orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem, kterému se oznamovatel odmítl podrobit a u druhého z ubytovaných, šestačtyřicetiletého muže ze Zlína, prokázalo na 1,8 promile alkoholu v dechu,“ vylíčil Pavel Janík.

Napadený muž poté odešel s tím, že si jde hledat jiné ubytování. Hlídka vyřešila přestupek proti občanskému soužití udělením pokuty.