Několik mladíků napadlo třicetiletého muže, ten po brutálním útoku skončil v nemocnici. Neviděli jste náhodou něco?

foto: Policie ČR

HRADEC KRÁLOVÉ – Policisté byli přivolání do hradecké fakultní nemocnice, kde jim zraněný muž sdělil, že byl v Šimkových sadech při procházce se svou přítelkyní nejprve slovně a poté fyzicky napaden.

Jak nyní potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo ve středu 21. dubna, mezi sedmou až osmou hodinou podvečerní. Mladý muž policistům v nemocnici řekl, že v té době se v Šimkových sadech pohybovalo také cca 25 mladých lidí. Zhruba šest až osm mladíků, ve věku 16 až 17 let, ho prý slovně uráželo a velmi rychle k tomu přidalo i údery pěstí a kopance do celého těla. Po několika minutách, po incidentu, se zraněnému muži podařilo z místa odejít do nedalekého bydliště, odkud ho do fakultní nemocnice odvezl soused.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že celý incident měl náhodný kolemjdoucí natáčet na mobil. Proto tohoto občana, ale i další případné svědky žádáme, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili přímo na obvodní oddělení Hradec Králové 2, které sídlí na Slezském Předměstí,“ říká mluvčí. Za výtržnictví a ublížení na zdraví hrozí pachateli trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.