Převrátil náklaďák na bok, vyvázl s lehkým zraněním

foto: PČR

PROSTĚJOV – Chvíle nepozornosti a škoda více než čtvrt milionu. Takové skóre má kolize, při níž se na D 46 mezi Prostějovem a Vyškovem převrátil náklaďák na bok. Řidič přehlédl konec úseku s omezenou rychlostí.

Řidič nákladního auta projížděl na 22. kilometru v provizorním jízdním pruhu při snížené rychlosti. Dle svých slov se jen na chvíli podíval bočním okénkem a přehlédl dopravní značení, které ukončovalo dopravní omezení a vybízelo k návratu do regulérního jízdního pruhu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič přejezd do pravé části vozovky zaregistroval příliš pozdě, narazil do vodící desky a na situaci reagoval prudkým brzděním. „V důsledku toho vozidlo pokračovalo rovně a najelo na betonový panel ukončení středových svodidel. Po najetí na panel se vozidlo převrátilo na levý bok,“ sdělil tiskový mluvčí policie František Kořínek s tím, že směrovací deska byla nárazem odhozena a ještě poškodila protijedoucí osobní vozidlo.

Řidič nákladního vozidla při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo. „Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun. Alkohol u řidičů obou poškozených vozidel policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ dodal Kořínek.