Registrace na běžecký závod centrem Šumperka bude spuštěna zítra. Poběžíte?

Fotky z loňského ročníku, autor Milan Dvořáček

ŠUMPERK – Třetí ročník běžeckého závodu pro širokou veřejnost historickým centrem města Šumperka s názvem ŠumpeRUN, který se uskuteční v neděli 12. září, zahajuje registrace. Pořadatelé je spustí zítra. Pokud by se závod kvůli špatné epidemický situaci nemohl konat, startovné bude v plné výši vráceno.

Zaregistrovat se můžete na webových stránkách závodu. Trať dlouhou 3,33 kilometru si závodníci opět zaběhnou třikrát a zdolají tak celkem deset kilometrů. Součástí budou i štafetové závody tříčlenných týmů a závody dětí. První červnový týden navíc proběhne virtuální podoba závodu. Po zkušenostech z minulých dvou ročníků se pořadatelé ze Šumperského běžeckého spolku a městského úřadu rozhodli navýšit kapacitu startovního pole na čtyři stovky závodníků, počet štafet zůstává na padesátce. Výše startovného je přitom stejná jako v předchozím roce, tedy tři sta padesát korun za jednotlivce a sedm set korun za štafetu. Účast v závodech dětí bude opět zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Součástí startovného bude celá paleta služeb, jako měření času čipovou technologií, občerstvení, fotografie a také naditá startovní taška,“ uvádějí pořadatelé. V rámci registrace si budou moci zájemci opět objednat funkční tričko v originálním designu závodu nebo také přispět na dobročinnou činnost vybrané neziskové organizace v Šumperku. Která to bude, se lidé dozvědí při registraci, nebo v aktualitách na webu závodu či na facebookových stránkách závodu. V případě, že by se kvůli případnému zhoršení epidemické situace závod konat nemohl, bude zaplacené startovné vráceno.

První červnový týden proběhne stejně jako vloni virtuální verze závodu ŠumpeRUN. Půjde opět o co nejrychlejší zaběhnutí tříkolového, nebo jednokolového závodu v jakýkoliv čas od pondělí 31. května do neděle 6. června. Pravidla a jednoduché podmínky účasti najdou zájemci na webu závodu.