Rychlé očkování v centrech se osvědčilo. Vysočina je druhý nejproočkovanější region

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek při návštěvě očkovacího centra. Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Ve velkých očkovacích centrech Vysočiny bylo už rozdáno přes 130 tisíc dávek vakcíny. V počtu naočkovaných na 1000 obyvatel je tak kraj na 3. místě. Díky téměř 20% proočkování první dávkou vakcíny zaujímá kraj dokonce 2. místo.

„Vyplatilo se nám mít připravená vlastní velká očkovací centra s vysokou kapacitou, a to zároveň s několika menšími centry, která doplní síť očkování z hlediska lepší dostupnosti pro obyvatele. Jsem rád, že se námi zvolená strategie potvrzuje,” ocenil včasné otevření očkovacích center hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Už během května a června má do České republiky dorazit měsíčně přibližně 2,4 miliónu dávek vakcíny Pfizer/BioNTech, určené k aplikaci právě v očkovacích centrech. „Naším cílem je rychle nabídnout očkování dle prioritních skupin všem, kteří o něj projeví zájem. Víme, že můžeme nabídnout minimálně jednou tolik volných termínů, když budeme mít k dispozici očkovací látky,“ upozornil Vítězslav Schrek.

V současné době se mohou k očkování proti COVID-19 registrovat občané ve věku 55+. Dalším ročníkům bude registrace umožněna v postupných pětiletých intervalech, a to vždy v řádech dnů. „Věřím, že do léta bychom mohli první dávkou vakcíny proti COVID-19 stihnout naočkovat většinu populace, která bude mít zájem,“ dodal Vítězslav Schrek.