VIDEO: Policisté oslavili čarodějnice společným darováním krve a krevní plazmy

OLOMOUC – V době koronavirové epidemie v mnoha nemocnicích klesl počet odběrů i aktivních dárců krve a krevní plazmy. Policisté krajského ředitelství Olomouckého kraje se rozhodli podpořit naše zdravotnictví. Ve čtvrtek 29. dubna, den před pálením čarodějnic, se sešli na Transfúzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc k tradičnímu společnému darování krve.

Organizace akce byla díky epidemiologické situaci náročnější, protože podmínky pro odběry jsou nyní komplikovanější. Je nutné respektovat zejména stanovenou dobu, která musí uplynout mezi očkováním, případně nemocí a odběrem krve. Nebylo tedy jednoduché vše skloubit, a proto se bezmála dvacet zájemců nemohlo této akce zúčastnit. Přesto přišli darovat krev tři prvodárci a dvacet dva zkušených dárců z řad policistů. Stranou nezůstali ani dárci krevní plazmy, přišlo jich osm. „Dárcovství této životně důležité tekutiny je již pro mnohé policisty a občanské zaměstnance našeho krajského ředitelství samozřejmostí. Vědí, že tím pomáhají zachraňovat lidské životy,“ uvedla vrchní komisařka Marta Vlachová. Na odběry chodí policisté pravidelně podle potřeb zdravotnického zařízení, kde jsou registrováni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .