Zájem o návštěvu zlínské zoo je mimořádný

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Areál zlínské zoo se 12. dubna po téměř čtyřech měsících opět otevřel. Možnost navštívit venkovní expozice již využilo přes 30 000 lidí a on-line vstupenky mizí rychlostí blesku. Na účet zoo navíc stále proudí sponzorské dary.

S velkým zájmem o návštěvu se setkaly všechny české zoo a značný návštěvnický ruch se vrátil i do té zlínské. „Od 12. dubna k nám zavítalo přes 30 000 návštěvníků, ve srovnání se stejným obdobím uplynulých roků je zájem jednoznačně vyšší. Minulý víkend jsme dokonce vyprodali celou kapacitu on-line vstupenek. Je vidět, jak moc se lidé na návštěvu zoo těšili,“ hodnotí zájem veřejnosti vedoucí marketingu Romana Bujáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro návštěvu zoo je třeba pořídit si on-line vstupenku, ve venkovních pokladnách návštěvníci žádnou nezakoupí. Má to však i své výhody. „Chtěli jsme předejít skutečnosti, že vzhledem k naplnění okamžité možné kapacity budeme muset areál zoo dočasně uzavřít. Každému, kdo si zakoupí elektronickou vstupenku na konkrétní den, garantujeme, že se v uvedený den do areálu zahrady dostane bez jakéhokoliv čekání,“ doplnila Romana Bujáčková.

Zahrada také pamatovala na majitele karet Family a ročních vstupenek. Má pro ně zajištěnu dostatečnou rezervu v kapacitě areálu, lidé se nemusí pro návštěvu registrovat nebo objednávat.

Na účet zoo neustále proudí sponzorské dary, přibývá příspěvků na sbírkové konto, firemních nákupů vstupenek a lidé využívají také možnosti pozvat si virtuálního zvířecího návštěvníka na víkend. „Za každou takovou pomoc všem našim příznivcům opravdu hluboce děkujeme. Od 1. března nám lidé věnovali přes 20 milionů korun, více než trojnásobně tak překonali jednorázovou finanční injekci od státu. Veřejnost nás fantasticky podržela a stále nám pomáhá se pořádně nadechnout. Uděláme vše proto, aby lidé byli u nás spokojeni, šťastni a rádi se k nám vraceli,“ děkuje Romana Bujáčková.