Chtěl couvat, ale sešlápl plyn a boural. Opilý řidič nezvládal základní úkony

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

HAVLÍČKŮV BROD – Silně opilý řidič způsobil o víkendu nehodu na Havlíčkobrodsku. Mladý muž měl značné problémy s koordinací, policistům nadýchal skoro tři promile. On i jeho stejně opilý spolujezdec skončili po nehodě na záchytce.

Řidič vozidla Golf, který jel v neděli 2. května po silnici přes Šmolovy, měl opravdu hodně upito. Poté, co odbočil ze silnice, se chystal couvat, místo toho ale prudce sešlápl plyn. Rozjetý vůz tak skončil v zahradním plotu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policejní hlídka, která na místo vzápětí dorazila, se nestačila divit. „Šestadvacetiletý řidič vozidla byl tak opilý, že nedokázal koordinovat své pohyby, navíc odmítal spolupracovat. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,7 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něj ukázala hodnotu ještě vyšší,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

S řidičem cestoval ve voze ještě spolujezdec, ten na tom ale nebyl o mnoho lépe. Oba muži se při nehodě naštěstí nezranili. Policisté zjistili, že mladý řidič má navíc uložený zákaz řízení. Vzhledem k tomu, v jakém stavu oba muži byli, byla jediným řešením záchytka.

Řidič je nyní podezřelý ze dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Škoda na vozidle a oplocení domu zatím nebyla vyčíslena. Případ policisté dále prověřují.